Stowarzyszenie EPKT Spotters

O nas ...

O nas ... czyli kilka słów o stowarzyszeniu EPKT Spotters

    Stowarzyszenie EPKT Spotters zostało oficjalnie zarejestrowanie 22 czerwca 2006 roku. Początkowo do stowarzyszenia należało kilka osób, ale wraz z upływem kolejnych tygodni dołączali do nas kolejni miłośnicy lotnictwa. Na dzień dzisiejszy w naszym stowarzyszeniu jest 27 osób. Wśród nas są młodzi miłośnicy dla których lotnictwo to nowa fascynacja, jak i Ci którzy pamiętają stacjonujący 39 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego, a następnie 11 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego.

    Nasza działalność skupia się wokół międzynarodowego portu lotniczego Katowice którego zarządzaniem zajmuje się spółka GTL SA Dzięki współpracy z GTL SA, osoby ze stowarzyszenia miały niepowtarzalną okazję zwiedzić lotnisko od kuchni, zobaczyć jak pracuje handling, lotniskowa straż pożarna i kontrola ruchu lotniczego. Gdy jest tylko ku temu okazja zostajemy zapraszani na płytę lotniska w celu uwiecznienia na fotografii samolotów, a także wówczas, gdy trafia się nietypowy czarter jak B747, AN124 czy IŁ-76. Współpracujemy również przy redagowaniu magazynu Silesia Airport przekazując czytelnikom ciekawe informacje na temat odwiedzających lotnisko samolotów pasażerskich jak i cargo.

    Oczywiście nasze zainteresowanie nie ogranicza się tylko do lotniska Katowice-Pyrzowice, staramy się w miarę możliwości odwiedzać międzynarodowe lotniska w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, a także małe lotniska aeroklubowe na których można spotkać nietypowe dla dużych lotnisk samoloty.
©2014, Designed and made by Matriz (EPKT Spotters)